Jak wygląda badanie ?

   Badanie to nie tylko wykonanie USG !!!

Co trzeba zabrać ?!

  • książeczkę zdrowia dziecka
  • kocyk lub pieluszkę lub podkład

 elementy konsultacji

wywiad/ rozmowa z rodzicami

Pierwszy część konsultacji to zebranie wywiadu dotyczącego potencjalnych czynników ryzyka wystąpienia rozwojowej dysplazji stawów biodrowych oraz ogólnego stanu zdrowia dziecka.

badanie dziecka - fizykalne i USG stawów biodrowych

Druga część to badanie bioderek. Najpierw fizykalne tzn. sprawdzana jest ruchomość i stabilności stawów biodrowych oraz długości kończyn. Dopiero następnie wykonywane jest badanie USG.

omówienie wyników/ zalecenia

Ostatnim etapem konsultacji jest omówienie badania USG oraz wydanie zaleceń lub zaordynowanie leczenia.

Metoda badania

W tutejszym gabinecie badanie USG stawów biodrowych u niemowląt (pot. USG bioderek) wykonywane jest zgodnie ze światowymi standardami wprowadzonymi przez austriackiego profesora Reinharda Grafa. 

Co dostaje Każdy rodzic po badaniu?
  • wydruk badania USG
  • opis badania
  • zalecenia

Dziecko w trakcie badania jest umieszczone na boku (najpierw wykonywane jest USG stawu biodrowego prawego, potem lewego) w specjalnym "łóżeczku". Zapewnia to bezpieczeństwo i wygodę dla dziecka, matki i lekarza. Podczas badania bioderek rodzic zawsze ma kontakt z dzieckiem. Matka lub ojciec siedzi przy główce dziecka i zajmuje się nim, natomiast lekarz siedzi po stronie nóżek i wykonuje badanie USG

badanie trwa przeważnie
kilkanaście sekund


cZY konsultacja W RAMACH NFZ RÓŻNI SIĘ OD PRYWATNEJ ??

Nie. Prywatnie nie trzeba tylko e-skierowania. Terminy ustalane są zgodnie z wiekiem dziecka, a nie względem rodzaju konsultacji. Każde dziecko będzie przyjęte zgodnie ze schematem.

Dane adresowe

Adres

ulica Piotrowicka 68

40-723 Katowice

Nr telefonu